Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2211637
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Radim Kalivoda
Zdravím Vás pane Liščák, musím pochválit výstavku na Slivě Regině. Kvalitní fotopráce. Opravdu všechna čest! Moc se mi líbily, nejvíc ledňáčkové.
Hodně dobrých fotek, dobré světlo a lovu zdar!
p.s. parádní portrét osmeráka. Snad přežije do říje...
Jiří Liščák
Dobrý večer pane Prašivka, kde jsem fotografoval toho srnce Vám na vebu nemohu říci, ale když si uděláte nějaký víkendový den čas, tak Vás vezmu s sebou a můžete se na něj alespoň podívat. Fotografovat můžete také, ale za 100 EU na den. Jó není to lehké v dnešní době mít takovéhoto koníčka. S pozdravem J.L.
Prašivka Pavel st.
Dobrý večer pane Liščák. Prosím Vás, kde jste nafotil takového dobrého srnce?;-) Taky bych něco takového rád nafotil.
Jiří Liščák
Radime máš pravdu. Já ale můžu být rád, že mě nechají v lese fotit, něco mě takzvaně přihrají. Já se do myslivosti nepletu, to bych se z toho musel zbláznit. Oni si řeší své problémy, a že jich mají. Jinak z výstavy se stala jen jakási miniukázka, kdesi na zadních panelech MS Brno a Brno-venkov. Příjemný den na veletrhu přeje Jirka.
Radim Kalivoda
Do 15.května. Jo, a tohle mě nejvíc štve. Trochu sem vmíchám myslivost. Je mi jasné že ten srnec padne hned na začátku doby lovu. A ostatní trofejoví jakbysmet. Je tu touha po trofeji a mít ji co nejdřív. Avšak si neuvědomují že ti srnci by mohli ještě při říji zanechat další skvělé potomstvo... Proto až po říji bych lovil..

Všiml jsem si pohyblivého banneru, samozřejmně budu tam! Ani nevíte jak se na tu Silvu těším nemůžu měsíc spát.
Tak ať se výstava povede.
Přeji lovu zdar a dobré světlo.
Jiří Liščák
Radime, pokusím se udělat do 15. května určitě ještě nějakou fotku. Jen v lese je problém světlo, stín, nějak se nedaří. Jirka.
Radim Kalivoda
parádní srnec, uplně mě připadá jak Rosťův osmerák co ho má na webu. Fotolovy.cz Určitě se na něj ještě zaměřte. ...á, vysvitlo sluníčko, ide se ven.
Fotolovu zdar!
Moučka
Jiří, děkuji Ti za opravu poštolka - krahujec! Máš krásné fotky! A zajímavé momenty! Nevím, na které fotky se dívat dřív! Opravdu paráda .....
Jiří Liščák
Pane Kopecký zdravím Vás. Vzhledem k tomu, že jsem nevyzkoušel jiná, dražší skla, nemohu to posoudit. Já jsem objektiv objednal přes obchod. Nemám žádný problém. Vše záleží na domluvě, pokud by Vám nevyhovoval, jistě jej můžete vyměnit za jiný. Na tom se jistě domluvíte v obchodě. Já jsem zatím v pohodě, ale vždy se najde nějakej nepovedenej kus u každého výrobku. Dnes si každý objektiv vyzkoušíte v každém slušném obchodě. Ať se Vám daří. J.L.
Z.K.
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s objektivem Sigma 50-500. Říká se, že kvalita kolísá kus od kusu. Jak jste objektiv před koupí zkoušel? Díky za odpověď a přeji hodně zajímavých "úlovků".
Jiří Liščák
Radime ahoj, i mě se stalo něco podobného, ale dělníci si dělali svou práci a nevšimli si nějakého hnízda na stromě. Bylo to na mladém topolu a to by bylo jiné fotografování než ve tmavém smrku. Samice seděla již na snůšce tak pevně, že odlétla až strom začal padat... Pokud nějaké krahujce najdu, myslím na dobrém přístupovém místě, kde se dá udělat kryt, tak je budu chtít také přefotit s digi, potom budeš zván. Jirka.
Radim Kalivoda
Zdravím!
Tak bych Vám chtěl něco řici. O víkendu jsem se byl podívat v sousedním revíru. V bezprostřední části města Brna. Mimo jiné jsem měl namířeno i do remízku u Stránské skály, známého to místa už od pravěku. Měl jsem tam namířeno proto, že ve zdejším remízku roky hnízdil krahujec. Vždycky jsem obdivoval ty Vaše fotografie z hnízd dravců a tak jsem si tam chtěl naplánovat nějaký kryt - hnízdo bylo poměrně nízko.
Jaké však bylo moje překvapení, když jsem strom - zdravou 30letou borovici na obvyklém místě nenašel. Spoušť dotvářel jen našikmo seřízlý pařez a dvě pírka z rýdováku. Bylo mi nanic.
Dnes některé vůbec nezajímá příroda, jen ty blbé peníze, přitom krahujec je chráněný a ničení jeho hnízd je trestné. Zde ovšem dopátrat se pachatele bude nemožné. Zbývá doufat že krahujci zahnízdí někde poblíž. Musí to i pro ně být šok.

Hodně štěstí, zážitků a dobré světlo přeji.

Radim
Radim Kalivoda
Už se na tom pracuje... Nové fotky budou :-)
Apropo, počasí je opravdu na draka, dnes je též vítr a nyní pěkně prší. Zítra si jdu pro Nikonka d80 tak nebude možnost ani ji pořádně provětrat :-( No nevadí, někdy se snad musí vyčasit, na druhou stranu jsem rád že prší neboť to přírodě prospěje. Zase ale všeho moc škodí.
Lovu zdar!
Jiří Liščák
Radime ahoj, já jsem o tom také přesvědčen, že je to parukář a už se nemohu dočkat až budu moci do lese. Bohužel včera a dnes je to v lese o život.Jinak udělám vše proto abych udělal ještě nějaké lepší fotky toho srnce. Já jsem parukáře viděl také jen na obrázku a to ještě jen vypreparovaného. Jak říkáš, je to rarita a já udělám vše pro to abych se s ostatními podělil o jeho nové obrázky. Radime máš jinak pravdu, že ten srnec to bude mít hodně těžké. A co ty, dlouho jsi na stránkách nedal nic nového? S přáním dobrého světla Jirka.
Radim Kalivoda
Pěkné nové fotky pane Liščáku, ten srnec je rarita, je to parukář!!! Gratuluji k jeho spatření, já parukáře ještě neviděl. Tak určitě ho ještě sledujte, i když do říje nepřežije. Buď zahyne sám, že se mu ta jeho paruka bude zvětšovat až i přes světla a někam spadne nebo narazí anebo ho dostihne olovo.. Je mi toho srnce docela líto.
Ta koroptev je též fajn, ubývá jich, ubývá, dík zemědělským pracím, kde jsou ty časy ach jo.
Hodně štestí a dobré světlo přeji.
Radim Kalivoda
Jiří Liščák
Martine ahoj, budu rád, když se vrátíš a snad budou i nové obrázky. Těším se i na to, co vyfotíš Ty. Jirka.
Martin
Zdravím, pěkné fotky zase zavítám:-)
vjera
No tak to je super úlovek, blahopřeju (a závidím ;-) )
Komentuju toho kalouse při úplňku, přímo k fotce se komentář nedá napsat, hlásí to, že není vyplněn antispam (ale žádný se nenabízí :-( )
Jiří Liščák
Radime zdravím Tě a jsem rád, že jsi se dostal na moje stránky a fotky se Ti líbí. Na Tvých fotografiích se zase mě líbí, že fotíš skutečně v přírodě a nezačal jsi lacinými obrázky z WS jako někteří jiní mladí fotografové. Právě u Tebe uznávám jak jsi se dostal k srnčí zvěři. Co se týká počasí, bohužel je to tak.
Radim Kalivoda
Zdravím pane Liščáku.
Na Vaše stránky jsem narazil uplnou náhodou. A jsem rád že jsem je našel. Opravdu krásné snímky naší přírody a zvěře, obdivuji i Vaše příběhy v Myslivosti ;-). Mohli bychom se někdy třeba domluvit na nějakou společnou výpravu? Nejsem z daleka :-) Jsem z Brna.
No, tak ať se daří, přeji všechno nejlepší v roce 2008 a taky dobré světlo. Což teď není ani náhodou. :-(
Radim Kalivoda